Szkolenia z zakresu dietetyki – zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, warsztaty żywieniowe i kulinarne

(polecane szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży)

Szanowni Państwo,

Model żywienia, który stosujemy na co dzień w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie, a błędy, które popełniamy w żywieniu dziś mogą przynieść katastrofalne skutki w przyszłości. Mówi się, że nawet 11 milionów zgonów rocznie spowodowane jest nieprawidłowym sposobem żywienia. Dlatego istnieje ogromna potrzeba edukacji społeczeństwa w tym zakresie z naciskiem na konkretne grupy (m.in. seniorzy, dzieci i młodzież, osoby sprawujące opiekę nad innymi).

Niestety środki masowego przekazu często przekazują wiedzę nierzetelną, niepopartą żadnymi badaniami, a wiele oferowanych w Internecie szkoleń prowadzą osoby, które uzyskały tytuł dietetyka na podstawie krótkiego kursu. Dietetyka jest dziedziną nauki, która stale się zmienia, ewoluuje, dziedziną, którą trzeba zgłębiać z wielu różnorakich stron (także od strony klinicznej). Nieświadomość żywieniowa, stosowanie rygorystycznych, niskokalorycznych diet, a także podążanie za niebezpiecznymi nowinkami żywieniowymi może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Oferujemy Państwu szkolenia z zakresu prawidłowego żywienia – teoretyczne oraz praktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną dietetyk kliniczną – absolwentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która w swojej praktyce opiera się tylko i wyłącznie na metodach opartych na rzetelnych badaniach naukowych. Swoją wiedzę przekazuje w sposób przejrzysty i dostosowany do grupy odbiorców, o czym świadczą liczne pozytywne opinie słuchaczy.

Warsztaty prowadzimy dla różnorakich grup wiekowych (do wyboru teoretyczne, praktyczne lub połączenie obydwu). Harmonogram szkolenia ustalany jest indywidualnie, w zależności od zapotrzebowania grupy. Oferujemy zarówno szkolenia jednodniowe, jak i cykle szkoleń. Specjalizujemy się głównie w warsztatach żywieniowych dla osób starszych, gdyż jest to szczególna grupa, także pod względem żywieniowym, jednak nasza oferta obejmuje także inne grupy. Prowadzimy warsztaty teoretyczne oraz warsztaty kulinarne. Po ukończeniu szkolenia, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie oraz materiały edukacyjne w formie wydruku. Istnieje także możliwość poszerzenia oferty o pomiar składu ciała uczestników szkolenia.

Poniżej przedstawiamy przykładowy harmonogram szkolenia dla Seniorów (przewidziany na 8 godzin dydaktycznych):

Część I

 1. Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla Seniorów
 2. Dekalog prawidłowego żywienia
 3. Cukier i sól jako niebezpieczeństwa XXI wieku
 4. Zalecenia praktyczne i propozycje modyfikacji tradycyjnych posiłków
 5. Przykładowe przepisy

Część II

 1. Dietetyczne fakty i mity
 2. Szczególna rola prawidłowego nawodnienia w codziennym funkcjonowaniu osób starszych

Część III

 1. Omówienie zaleceń żywieniowych w wybranych jednostkach chorobowych (najbardziej popularnych tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaparcia itp.).
 2. Zapoznanie z indeksem masy ciała (BMI) i nauka jego wyliczenia.
 3. Wspólne układanie jadłospisów i ich weryfikacja.

Część IV

 1. Zapoznanie z zasadami komponowania prawidłowo zbilansowanego śniadania.
 2. Wspólne przygotowanie śniadania (każdy uczestnik czynnie uczestniczy w warsztatach)
 3. Wspólna degustacja przygotowanego śniadania, omówienie przygotowanych potraw.
Ten wpis został opublikowany w kategorii harmonogramy szkoleń, nowości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.