Podnosimy swoje kwalifikacje!

Misją naszej firmy jest kształcenie profesjonalnej kadry instytucji służb pomocowych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz profilaktyki uzależnień, a także przekazanie rzetelnej, fachowej, profesjonalnej i praktycznej wiedzy i umiejętności. Nasi trenerzy to wyłącznie osoby z bardzo dużym doświadczeniem, praktyką i wiedzą. Każdy ze współpracujących z firmą trenerów podnosi swoją wiedzę i kompetencje.

Dlatego miło mi jest Państwa poinformować, że jako właściciel firmy również przez ostatnie 5 lat podnosiłem swoje umiejętności na studiach III stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. W dniu 18 grudnia 2020 roku obroniłem swoją rozprawę doktorską pt. „Działania jednostek samorządu terytorialnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa rodzin doświadczających przemocy w rodzinie na przykładzie województwa mazowieckiego”. Natomiast w dniu 24 czerwca 2021 roku miałem zaszczyt odebrać Dyplom Doktorski. W załączeniu krótka fotorelacja z w/w uroczystości.

Zapraszamy Państwa do dalszej współpracy z naszą firmą. Ja osobiście podczas szkoleń i konferencji chętnie podzielę się z Państwem wynikami uzyskanych badań i wnioskami z mojej dysertacji naukowej.

                                                                                  Z poważeniem:

                                                                                  dr Marek Mudant

Zaszufladkowano do kategorii inne | Otagowano , | Możliwość komentowania Podnosimy swoje kwalifikacje! została wyłączona

Szanowni Państwo! Nowy Rok – nowe wyzwania przed nami!

Okres pandemii i obowiązującej obecnie kwarantanny narodowej nie sprzyja bezpieczeństwu rodzin, szczególnie rodzin uwikłanych w przemoc domową. W ostatnim kwartale 2020 roku w mediach słyszeliśmy o kilkunastu tragicznych zdarzeniach z udziałem dzieci, które w wyniku doznawanej przemocy w rodzinie od osób najbliższych zapłaciły największą cenę – ŻYCIE.

Mając powyższe na uwadze firma M-M Marek Mudant w I kwartale 2021 roku proponuje dwa nowe tematy szkoleń w formie on-line:

 1. Dziecko krzywdzone – procedury odebrania dziecka z rodziny, w tym procedura w związku z przemocą w rodzinie na podstawie art. 12 a Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
 2. Dokumentacja Zespołu Interdyscyplinarnego i Grup Roboczych – jak pomyślnie przejść kontrolę zewnętrzną w ZI. Tworzenie, realizacja, ewaluacja i monitoring Gminnych/Miejskich/Powiatowych Programów Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

W każdym z w/w tematów dodatkowo zostaną omówione zadania dla poszczególnych służb, podmiotów i instytucji (Policja, ŻW, OPS, Sądy i ZI/GR) wynikające z tzw. Ustawy antyprzemocowej. Wprawdzie Ustawa obowiązuje od 30 listopada 2020 roku, ale docierające sygnały z kraju świadczą o niewłaściwym przygotowaniu i wykonaniu założeń w/w Ustawy, szczególnie przez Policję i Sądy.

Szczegóły obu szkoleń w załączonych Harmonogramach.

Terminy szkoleń na styczeń 2021 roku:

 1. Dziecko krzywdzone… – 26 stycznia 2021 roku – godz. 9.00 – 14.00 plus godzina konsultacji on-line.
 2. Dokumentacja ZI… – 27 stycznia 2021 roku – godz. 9.00 – 14.00 plus godzina konsultacji on-line.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje Zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia oraz autorskie materiały na płycie CD.

Szkolenia zostaną przeprowadzone przez specjalistę z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie (Certyfikat PARPA) dr Marka Mudanta. Posiada on wieloletnie doświadczenie trenerskie. Od ponad 22 lat pracuje w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie trzech powiatów województwa mazowieckiego. Szkolił również kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli.

Harmonogram – Dziecko krzywdzone…>>>

Harmonogram – Dokumentacja ZI…>>>

Karta zgłoszenia>>>

Zaszufladkowano do kategorii harmonogramy szkoleń, nowości | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Szanowni Państwo! Nowy Rok – nowe wyzwania przed nami! została wyłączona

Szkolenia z zakresu dietetyki – zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, warsztaty żywieniowe i kulinarne

(polecane szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży)

Szanowni Państwo,

Model żywienia, który stosujemy na co dzień w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie, a błędy, które popełniamy w żywieniu dziś mogą przynieść katastrofalne skutki w przyszłości. Mówi się, że nawet 11 milionów zgonów rocznie spowodowane jest nieprawidłowym sposobem żywienia. Dlatego istnieje ogromna potrzeba edukacji społeczeństwa w tym zakresie z naciskiem na konkretne grupy (m.in. seniorzy, dzieci i młodzież, osoby sprawujące opiekę nad innymi).

Niestety środki masowego przekazu często przekazują wiedzę nierzetelną, niepopartą żadnymi badaniami, a wiele oferowanych w Internecie szkoleń prowadzą osoby, które uzyskały tytuł dietetyka na podstawie krótkiego kursu. Dietetyka jest dziedziną nauki, która stale się zmienia, ewoluuje, dziedziną, którą trzeba zgłębiać z wielu różnorakich stron (także od strony klinicznej). Nieświadomość żywieniowa, stosowanie rygorystycznych, niskokalorycznych diet, a także podążanie za niebezpiecznymi nowinkami żywieniowymi może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Oferujemy Państwu szkolenia z zakresu prawidłowego żywienia – teoretyczne oraz praktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną dietetyk kliniczną – absolwentkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która w swojej praktyce opiera się tylko i wyłącznie na metodach opartych na rzetelnych badaniach naukowych. Swoją wiedzę przekazuje w sposób przejrzysty i dostosowany do grupy odbiorców, o czym świadczą liczne pozytywne opinie słuchaczy.

Warsztaty prowadzimy dla różnorakich grup wiekowych (do wyboru teoretyczne, praktyczne lub połączenie obydwu). Harmonogram szkolenia ustalany jest indywidualnie, w zależności od zapotrzebowania grupy. Oferujemy zarówno szkolenia jednodniowe, jak i cykle szkoleń. Specjalizujemy się głównie w warsztatach żywieniowych dla osób starszych, gdyż jest to szczególna grupa, także pod względem żywieniowym, jednak nasza oferta obejmuje także inne grupy. Prowadzimy warsztaty teoretyczne oraz warsztaty kulinarne. Po ukończeniu szkolenia, każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie oraz materiały edukacyjne w formie wydruku. Istnieje także możliwość poszerzenia oferty o pomiar składu ciała uczestników szkolenia.

Poniżej przedstawiamy przykładowy harmonogram szkolenia dla Seniorów (przewidziany na 8 godzin dydaktycznych):

Część I

 1. Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla Seniorów
 2. Dekalog prawidłowego żywienia
 3. Cukier i sól jako niebezpieczeństwa XXI wieku
 4. Zalecenia praktyczne i propozycje modyfikacji tradycyjnych posiłków
 5. Przykładowe przepisy

Część II

 1. Dietetyczne fakty i mity
 2. Szczególna rola prawidłowego nawodnienia w codziennym funkcjonowaniu osób starszych

Część III

 1. Omówienie zaleceń żywieniowych w wybranych jednostkach chorobowych (najbardziej popularnych tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaparcia itp.).
 2. Zapoznanie z indeksem masy ciała (BMI) i nauka jego wyliczenia.
 3. Wspólne układanie jadłospisów i ich weryfikacja.

Część IV

 1. Zapoznanie z zasadami komponowania prawidłowo zbilansowanego śniadania.
 2. Wspólne przygotowanie śniadania (każdy uczestnik czynnie uczestniczy w warsztatach)
 3. Wspólna degustacja przygotowanego śniadania, omówienie przygotowanych potraw.
Zaszufladkowano do kategorii harmonogramy szkoleń, nowości | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Szkolenia z zakresu dietetyki – zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia, warsztaty żywieniowe i kulinarne została wyłączona

Informacja nt. procedury NK w czasie epidemii

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na zapytania spływające do mnie przesyłam w załączniku krótką informację nt. procedury NK w czasie epidemii. Jeżeli uznacie ją Państwo za istotną proszę o jej rozesłanie zaprzyjaźnionym zespołom interdyscyplinarnym.

Pozostańcie Państwo w pełnym zdrowiu…

dr Grzegorz Wrona

adwokat

Pełny tekst informacji nt. procedury NK w czasie epidemii>>>

Zaszufladkowano do kategorii inne | Otagowano , | Możliwość komentowania Informacja nt. procedury NK w czasie epidemii została wyłączona

„Zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – kompendium wiedzy z zakresu działalności KRPA ”

Szkolenie m.in. dla nowych członków KRPA. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii nowości | Otagowano , , | Możliwość komentowania „Zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – kompendium wiedzy z zakresu działalności KRPA ” została wyłączona

„Odebranie dziecka z rodziny w związku z przemocą w rodzinie”

Szanowni Państwo!

W bieżącym roku w Polsce doszło do kilkudziesięciu przypadków krzywdzenia dzieci. Praktycznie każdego dnia media przekazują nam dramatyczne informacje o skatowaniu, pobiciu, zaniedbywaniu najsłabszych i bezbronnych dzieci. W dniu 12 lipca 2017 roku weszły w życie zmienione (zaostrzone) przepisy dot. znęcania się nad dziećmi. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii harmonogramy szkoleń, nowości | Otagowano , , , | Możliwość komentowania „Odebranie dziecka z rodziny w związku z przemocą w rodzinie” została wyłączona

Szkolenia dla sprzedawców napojów alkoholowych – wzrost wpływów z tzw. „korkowego”

„SATYSFAKCJA GWARANTOWANA”

Nasze szkolenia prowadzone przez bardzo doświadczonych trenerów posiadających wiedzę z zakresu kontroli i audytu przy wykorzystaniu oryginalnych metod szkoleniowych zapewnią Państwu wzrost wpływów do Waszych budżetów. Kontrole Najwyższej Izby Kontroli w latach ubiegłych wykazały, że sprzedawcy celowo zaniżają kwotę oświadczeń wartości sprzedaży napojów alkoholowych za poprzedni rok, a co za tym idzie pomniejszają wpływy do budżetów samorządów terytorialnych z tzw. „korkowego”. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie szkolenia przed upływem terminów złożenia oświadczeń przez przedsiębiorców o wartości sprzedaży alkoholu za poprzedni rok. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii harmonogramy szkoleń, nowości | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Szkolenia dla sprzedawców napojów alkoholowych – wzrost wpływów z tzw. „korkowego” została wyłączona

Specjalna oferta dla szkół

– szkolenia i warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Najtaniej w Polsce.

OFERTA SZKOLENIOWA DLA SZKÓŁ WSZYSTKICH TYPÓW (NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE, RODZICE) – WARSZTATY I SZKOLENIA Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii harmonogramy szkoleń, nowości, zapowiedzi | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Specjalna oferta dla szkół została wyłączona

W Sadownem o przemocy w rodzinie…

6 września 2016 r. członkowie Sadowieńskiego Klubu Seniora wysłuchali wykładu na temat przemocy w rodzinie.

Na zaproszenie p. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem Ewy Piórkowskiej, 7 września wziąłem udział w powakacyjnym spotkaniu członków Sadowieńskiego Klubu Seniora. Zgodnie z zapotrzebowaniem seniorów, głównym tematem spotkania była tematyka zagrożeń związanych z występowaniem przypadków przemocy w rodzinie – głównie wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii inne | Otagowano , , | Możliwość komentowania W Sadownem o przemocy w rodzinie… została wyłączona

Catering

Szanowni Państwo!

Zamawiając szkolenie w naszej firmie możecie Państwo zamówić dodatkową usługę – catering dla uczestników szkolenia. To Państwo zdecydujecie o wyborze menu oraz firmie cateringowej. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii inne, nowości | Otagowano , , , | Możliwość komentowania Catering została wyłączona